boyabat_kale1

Boyabat Dünya Kaleli Kentler Birliğinin Türkiyedeki Yeni Üyesi Olarak Birliğe Katıldı. Birliğin üye sayısı Boyabat ile birlikte 6 ya yükseldi. 

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı 19. Dünya Kaleli Kentler Birliği Bursa Buluşması devam ediyor.  7 ülkeden yaklaşık 400 davetlinin katıldığı sempozyumun 2. bölümü kale ve yaşam konulu oturumlar, birliğin yönetim kurulu toplantısı ve miasfirlerin Bursa Kalesi gezisi ile devam ediyor.

Dünya Kaleli Kentler Bursa Buluşması’nın öğleden sonraki bölümü, yönetim kurulu toplantısı ile başladı. Gündemdeki konuları görüşmek üzere toplanan Dünya Kaleli Kentler Birliği yönetim kurulu hem yeni başvuruları görüştü hem de onümüzdeki yıl toplantı yapılacak ülkeyi ve kenti belirledi. Buna göre birliğe üyelik başvurusunda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kütahya Belediyesi, Sinop Boyabat Belediyesi ve Antalya Alanya belediyelerinin üyeliklerini kabul etti.

089

Yönetim kurulu üyesi olarak Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da katıldığı toplantıda, yeni üyelerin kabul edilmesi ile birlikte, birliğin Türkiye’deki üye sayısı altıya yükseldi. Diğer taraftan Birlik kaleli kentlerin 2010 yılında buluşacağı yer olarak Macaristan’ın Schezkavari Kenti’ni belirledi.

Share Button